Poznaj
24 mocne strony charakteru

Nasz charakter składa się z 24 cech - w zależności od człowieka w różnych kombinacjach. Każdy z nas używa ich na co dzień w zależności od sytuacji. Jednak to wykorzystanie 5 pierwszych jakie wyjdą nam w teście (cechy sygnaturowe) odzwierciedla prawdziwego ciebie , daje najwięcej satysfakcji  i napędza Cię do działania. Dzięki ich znajomości, będziesz wiedzieć jak świadomie zmieniać swoje życie i co sprawia, że czujesz się naprawdę szczęśliwym.

Wykonaj test aby poznać swoje TOP 5!

Każda mocna strona charakteru należy do jednej z sześciu kategorii cnót (pozytywnych cech charakteru), które są uniwersalne w różnych kulturach i narodach. Poniżej poznasz wszystkie 24 cechy cha

Mądrość

Kreatywność, pomysłowość i oryginalność

Wymyślanie alternatywnych sposobów wykonywania różnych rzeczy jest dla ciebie bardzo ważne. Nigdy nie jesteś zadowolony z wykonania czegoś w konwencjonalny sposób, jeśli znasz lepszy.

Ciekawość i zainteresowanie światem

Jesteś wszystkiego ciekawy. Ciągle zadajesz pytania i każdy temat wydaje ci się fascynujący. Lubisz badać i odkrywać.

Ocenianie, krytyczne myślenie i otwartość

Rozważanie i rozpatrywanie spraw z różnych stron, to ważne aspekty tego kim jesteś. Nie wyciągasz pochopnych wniosków, a swoje decyzje opierasz na solidnych podstawach. Potrafisz zmieniać zdanie.

Zamiłowanie do uczenia się

Uwielbiasz uczyć się nowych rzeczy, na zajęciach lub też na własną rękę. Zawsze lubiłeś szkołę, czytanie oraz muzea - zawsze i wszędzie znajdzie się okazja, aby sie czegoś nauczyć.

Perspektywa (mądrość)

Choć ty sam możesz nie myśleć o sobie, jako o kimś mądrym, za takiego mają cię twoi przyjaciele. Cenią twój punkt widzenia na różne kwestie i zwracają się do ciebie po poradę.

Odwaga

Odwaga i dzielność

Jesteś odważną osobą, która nie cofa się przed zagrożeniem, wyzwaniem, trudnością czy bólem. Opowiadasz się za tym, co jest właściwe nawet w obliczu sprzeciwu. Postępujesz zgodnie z własnymi przekonaniami.

Szczerość i autentyczność

Jesteś szczerą osobą, nie tylko dlatego, że mówisz prawdę, lecz również dzięki temu, że wiedziesz swoje życie w sposób autentyczny. Jesteś bezpośredni i nie stwarzasz pozorów; jesteś osobą żyjącą w zgodzie ze sobą.

Wytrwałość, pracowitość i sumienność

Bardzo się starasz kończyć to, co zaczynasz. Nie ważne, czego dotyczy dany projekt, i tak zawsze kończysz go na czas. Nie rozpraszasz się, kiedy pracujesz a kończenie zadań sprawia ci satysfakcję.

Zapał, entuzjazm i energia

Czego byś nie robił, podchodzisz do tego z zapałem i energią. Nigdy nie robisz niczego na pół gwizdka lub bez pełnego zaangażowania. Życie jest dla ciebie przygodą.

Człowieczeństwo

Życzliwość i wspaniałomyślność

Jesteś życzliwy i wspaniałomyślny wobec innych i nigdy zbyt zajęty, aby wyświadczyć przysługę. Lubisz pomagać innym, nawet jeśli ich dobrze nie znasz.

Zdolność do kochania i przyjmowania miłości

Cenisz bliskie relacje z innymi, zwłaszcza te, w których dzielenie się i troska są odwzajemnione. Ludzie, z którymi czujesz się najbliżej związany, również czują się najbliżej związani z tobą.

Inteligencja społeczna.

Jesteś świadomy motywów i uczuć innych ludzi. Wiesz, co robić, aby wpasować sie w różne sytuacje społeczne. Wiesz też jak sprawić, aby inni czuli się swobodnie.

Sprawiedliwość

Sprawiedliwość i równe traktowanie

Traktowanie wszystkich ludzi sprawiedliwie to jedna z twoich stałych zasad. Nie pozwalasz, aby twoje osobiste odczucia miały wpływ na decyzje dotyczące innych osób. Każdemu dajesz szansę.

Przywództwo

Posiadasz doskonałe zdolności przywódcze: motywujesz grupę do realizacji zadań i dbasz o harmonię w grupie uważając, by nikt nie czuł się pominięty. Dobrze radzisz sobie z organizacją działań grupowych i pilnowaniem, aby zostały wykonane.

Praca zespołowa, postawa obywatelska i lojalność

Świetnie sobie radzisz jako członek grupy. Jesteś lojalnym i oddanym kolegą, zawsze wywiązujesz się ze swojej część pracy i pracujesz ciężko na sukces całej grupy.

Umiar

Przebaczanie i miłosierdzie

Wybaczasz ludziom, którzy potraktowali cię źle. Zawsze dajesz im drugą szansę. Twoją wiodącą zasadą jest przebaczenie, nie zemsta.

Skromność i pokora

Nie próbujesz błyszczeć, pozwalając aby twoje dokonania mówiły same za siebie. Nie uważasz się za nikogo wyjątkowego, a inni dostrzegają i cenią twoją skromność.

Roztropność, ostrożność i dyskrecja.

Jesteś osobą ostrożną, a wybory, których dokonujesz, są zawsze roztropne. Nie mówisz, ani nie robisz rzeczy, których mógłbyś potem żałować.

Samokontrola i samoregulacja

Sam świadomie regulujesz, co czujesz i co robisz. Jesteś zdyscyplinowaną osobą. To ty kontrolujesz swoje pragnienia i emocje, a nie odwrotnie.

Transcendencja

Docenianie piękna i doskonałości

Dostrzegasz i doceniasz piękno, doskonałość i/lub czyjąś biegłość w każdym z obszarów życia, od przyrody poprzez sztukę, matematykę, naukę, po codzienność.

Wdzięczność

Jesteś świadomy dobrych rzeczy, które cię spotykają i nigdy nie bierzesz ich za coś oczywistego. Twoi przyjaciele i członkowie rodziny wiedzą, że doceniasz to, co dla ciebie robią, bo zawsze znajdujesz czas, aby im podziękować.

Nadzieja, optymizm i patrzenie z ufnością w przyszłość

Oczekujesz od przyszłości wszystkiego, co najlepsze i pracujesz nad tym, aby to osiągnąć. Wierzysz, że przyszłość jest czymś, co możesz kontrolować.

Humor i skłonność do zabawy

Lubisz sie śmiać i żartować. Rozweselanie innych jest dla ciebie ważne. Starasz się dostrzec pozytywną stronę każdej sytuacji.

Religijność, duchowość, poczucie celu i wiara

Masz mocne i spójne przekonania dotyczące wyższego celu i sensu istnienia wszechświata. Wiesz, w jaki sposób twoje istnienie wpisuje się w pewien większy plan. Twoje działania wynikają z twoich przekonań.